17.11.2022
Yurt Dışına Para Göndermek Çok Kolay
Yurt Dışına Para Göndermek Çok Kolay

BDDK ve TCMB lisanslı bir ödeme kuruluşu olan Faturamatik, yetkili temsilcileriyle dünyanın pek çok ülkesine para gönderme ve para alma işlemlerini dakikalar içerisinde, banka hesabına ihtiyaç duymadan, üstelik haftanın her günü, resmî tatillerde bile geç saatlere kadar gerçekleştirebiliyor! 150'den fazla ülke ve bölgeye yapılacak yurt dışı para transferi işlemlerini dakikalar içerisinde gerçekleştiriyor. Üstelik banka hesabına ihtiyaç duymadan!

Rusya'ya Para Transferi Nasıl Yapılır?
Bir banka havalesiyle Rusya’ya para göndermek bir yol olabilir... Fakat bu, Rusya’ya para göndermek için pahalı bir yol olabilir. Yetkili Faturamatik temsilcileriyle Rusya’ya para göndermek çok daha hızlı ve az maliyetlidir.

Rusya bugün dünyanın en kalabalık, pahalı ve lüks ülkelerinden biri. Yüz ölçümü olarak dünyanın en büyük ülkesi olan Rusya, aynı zamanda göz alıcı tarihi yapılara, eşsiz sanat müzelerine ve görkemli saraylara da ev sahipliği yapıyor. Bunun yanında, ülkenin ürettiği maden kaynakları hem de göz alıcı tarihi yapılarıyla Rusya’ya çalışma ve eğitim amaçlı gitme oranları oldukça yüksek. Bu gerçekler düşünüldüğünde Rusya’ya para transferi yapmanın en masrafsız yolunu bulmak gerekiyor.

Rusya’ya para gönderirken transfer ücretleri, döviz kurları vergiler ve transfer hızları göz önünde bulundurulmalı. Para transfer ücretleri, döviz kurları ve vergiler, bir transfer yapmanın maliyetini ve Rusya’daki alıcının eline net olarak ne geçeceğini etkiler. Yüksek döviz kurları ve havale ücretleri ile yapılan para transferi işlemlerinde alıcının alacağı paradan kısmak gerekebilir. Aynı zamanda para transfer işlemleri gerçekleştirilirken gönderim hızı da göz önüne alınmalıdır. Acil para ihtiyaçlarında, gönderim hızının en yüksek olduğu para transfer işlemi gerçekleştirilmelidir.

Almanya'ya Para Transferi Nasıl Yapılır?
İstatistiklere göre 3 milyona yakın Türk vatandaşı Almanya’da yaşamakta. Türkiye’den Almanya’ya ve Almanya’dan Türkiye’ye para transferinin seyahat, ticaret, yeni bir iş imkânı, göç ve aileye destek olmak gibi birçok sebebi olabiliyor. Bu sebepler değişkenlik gösterebilir ancak yetkili Faturamatik femsilcileri her zaman en uygun fiyat ve en hızlı çözümü sunar.

Almanya’ya para göndermenin farklı yolları vardır. Para transferlerinizin hızı ve maliyeti hangi yolun seçildiğine bağlıdır. Bir banka havalesi ile Almanya’ya para göndermek akla gelen ilk yol olsa da bu yol, Almanya’ya para göndermek için oldukça pahalı bir yol. Bankaların iletişiminden sorumlu altyapı üzerinden çok fazla yazışma yapıldığı için kaçınılmaz olarak bir maliyet ortaya çıkar. Bu işlemlerin maliyeti ise gönderen ve alıcı bankalara yansıtılır. Bu sebeple bankalar, yabancı para cinsinden yapılan bu tip transfer işlemlerinin kendilerine yansıyan maliyetlerini müşterilerinden talep edebilirler.

Türkiye’den para transferinizi anlık olarak yapabilirsiniz. Farklı ödeme yöntemleri veya rutin kontroller bazen transfer ulaşım zamanını etkileyebilir. Transfer sırasında işlem süreleri konusunda Faturamatik bilgilendirme yapmakta.

Özbekistan'a Para Transferi Nasıl Yapılır?
Ülkemizde Asya, Avrupa, Kuzey Amerika ile Özbekistan’daki arkadaş ve ailelerine düzenli olarak para transferi yapan Özbek göçmen topluluklar yaşıyor. Kendi ülkelerinden çalışmak için uzaklaşan Özbekler ailelerine ve arkadaşlarına para transfer işlemlerini gerçekleştirirken bu işlemi en az masrafla yapmak istiyor.

Özbekistan’a para gönderirken transfer ücretlerini, döviz kurlarını, vergileri ve transfer hızlarını göz önünde bulundurmanız gerekmekte. Para transfer ücretleri, döviz kurları, vergiler ve sürpriz ücretlendirmeler, bir transfer yapmanın size maliyetini ve Özbekistan’daki alıcının teslim alacağı parayı etkileyebilir. Yüksek döviz kurları ve havale ücretleri ile yapılan para transfer işlemlerinde alıcının alacağı paradan kısmak gerekebilir. Aynı zamanda para transfer işlemlerini gerçekleştirirken gönderim hızı da göz önüne alınmalı.

Özbekistan’a para göndermenin farklı yolları var ve para transferlerinizin hızı ve maliyeti seçimize bağlı olacak. Bir banka havalesi ile Özbekistan’a para göndermek aklınıza gelen ilk yol olabilir, ancak bu Özbekistan’a para göndermek için belki de en pahalı yollardan biri. Bankalar Özbekistan’a para göndermek için ortalama %10 ücret alıyor, bu da küresel ortalama para gönderim maliyetinin fazlaca üstünde kalan bir rakam.

Yetkili Faturamatik temsilcilerinden yapacağınız para transferleri ile paranız dakikalar içinde alıcıya ulaşır. Bu temsilciliklerden yapacağınız para transfer işlemleri rakiplerinden çok daha ekonomik ve daha az maliyetlidir.

En güvenli ve hızlı seçenek ise bir temsilcilik aracılığıyla para transferi gerçekleştirmek. Yetkili Faturamatik temsilciliklerden yapacağınız işlem basittir. Temsilciliklere gelerek paranızı gönderin, ardından alıcıya referans numarasını iletin. Alıcınız, hemen konumuna en yakın olan temsilcilikten parayı alabilir.